Anasayfa / İnternet / Twitter’ın Halka Arz Tarihi Belli Oldu

Twitter’ın Halka Arz Tarihi Belli Oldu

Uzun zamandır tüm dünyada konuşulan twitterın halka arz tarihi bir türlü belli olmuyordu. Birçok spekülasyonların çıkması herkesin kafasını karıştırmış durumda.

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan S-1 dökümanının halka arzla ilgili bilgiler sızmıştı. Önemli bilgilerin sızdığı dokümanda halka arz tarihi ile ilgili tarih bulunmuyordu. Ayrıca Amerikan borsalarında ilginç bir olayda meydana geldi. İflasın ucunda bulunan bir şirket twittera olan isim benzerliğinden dolayı hisse fiyatları 15 kat arttı. Twitter’in borsaya ne zaman gireceğini tam bilmeyen yatırımcılar, ismi Twitter’a çok benzeyen ‘Tweeter Home’ adlı elektronik şirketinin hisselerini satın aldı. WallStreet’te 1 sentten işlem gören 2007′de iflas başvurusu yapan şirketin twitter sanılması sonrası 15 sente yükseldi.

Twitter-IPO-Nov-15

İşte halka arz tarihinin belli olduğu metin

Yapılan güncellemeler ile yeni dokümanda twitterın halka arz tarihi 15 Kasım 2014 olarak belirlendi. Bundan sonra isim benzerliği olması durumunda twitterın ne zaman halka arz edileceği bilineceği için yanlış alımlarından dolayı sorunlarında önü kesilmiş olacak.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

vine logo

Vine güncellemesi yeni özellikler getiriyor

Twitter’ın sahip olduğu 6 saniyelik mini video paylaşım servisi Vine‘a güncelleme ile yeni özellikler geldi. …

Bir Cevap Yazın