Anasayfa / Mobil / Üç LED Flaşlı İlk Akıllı Telefon Lenovo’dan

Üç LED Flaşlı İlk Akıllı Telefon Lenovo’dan

Lenovo’nun metal gövdeye sahip yeni akıllı telefonu 16 megapiksel arka kameralı Vibe Shot, dünyanın üç LED flaşlı ilk akıllı telefonu olması ile tarihe geçti.

Akıllı telefon üreticileri, cihazlarını özel ve farklı kılmak derdindeler. Android rekabetinde buurn farkıyla galip gelebilmek için yapılan hamleler, bazen anlamsızlık düzeyine erişebiliyor. Bunun en güzel örneklerinden birini, Lenovo’nun en yeni akıllı telefonu Vibe Shot ile birlikte görmekteyiz.

Lenovo-Vibe-Shot-800-2-728x364

Lenovo Vibe Shot, Vibe serisinde standart hale gelen metal gövde yapısını ve renkli çerçeve düzenini bire bir içeriyor. Fakat cihazın teknik özelliklerinin tasarımındaki kışkırtıcı çizgiler ile bütünleşmeyi başaramadığını da belirtelim. Qualcomm Snapdragon 615 işlemci, 3 GB RAM, 5 inç Full HD dokunmatik kenran ve 32 GB dahili hafıza, 2014 yılına ait akıllı telefonlar için yeterli sayılabilecek güçte bileşenler. Bununla birlkte, cihazın 2015’in amiral gemileri ile kıyas kabul etmeyecek kadar orta sınıfa yakınsadığını itiraf etmeliyiz.

Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle donatılan akıllı telefonun en fazla öne çıkarılan yönü ise, arka yüzündeki 16 megapiksellik optik görüntü sabitleme özellikli arka kamerasını tamamlayan üç tonlu LED flaş ünitesi. Lenovo Vibe Shot’ın Mobile World Congress 2015 bünyesinde tanıtılacağını tahmin ediyoruz. Cihazın fiyatı ve ülkemizdeki temin edilebilirliği de bu organizasyon süresince ilan edilecektir.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Lenovo A805E phablet’te 64 Bit destekli Snapdragon 410 kullanacak

Android L işletim sistemi tanıtılmasının ardından 64-bit destekli cihazlar piyasada yer almaya başlıyor. Bunun ilk …

Bir Cevap Yazın