Anasayfa / Mobil / Vestel, Akıllı Telefon Serisi Venus’u Tanıttı
Vestel Venus

Vestel, Akıllı Telefon Serisi Venus’u Tanıttı

Vestel, uzun süredir akıllı telefon piyasasına girmek için hazırlık yapıyordu. Bu hazırlıkları tamamlayan Vestel, IFA 2014 Berlin fuarında Venus adını taşıyan akıllı telefon serisine resmiyet kazandırdı.

Venus akıllı telefon serisinde 4.5 inçlik, 5 inçlik ve 5.5 inçlik ekranlara sahip ikişer versiyon bulunuyor. Vestel, Venus akıllı telefonlarla üst sınıfta rekabet etmek yerine orta segmentte şansını denemek istiyor. Firma seriden oldukça umutlu ve global olarak toplamda 5 milyon satış rakamına ulaşmayı hedefliyor.

5 inçlik modelde IPS ekran, 960×540 piksel ekran çözünürlüğü ve 1.2GHz saat hızında çalışan Snapdragon 200 yongaseti kullanılırken, 1GB RAM ve 8GB depolama alanına yer verilmiş. Cihazda Android 4.3 işletim sistemi, 8MP çözünürlükte arka kamera ve 2MP çözünürlükte ön kamera, 2000mAh gücünde batarya mevcut.

5.5 inçlik modelde ise yine IPS ekran kullanılırken çözünürlük 720p olmuş. Snapdragon 400 yongaseti yanında 1GB RAM ve 16GB depolama alanına yer verilmiş. 4G desteği de sunan cihazda 13MP çözünürlüğünde arka, 2MP çözünürlüğünde de ön kamera mevcut. Batarya 2200mAh gücünde. Android 4.4 işletim sistemi üzerinde çalışan modelde NFC teknolojisi de bulunuyor.

4.5 inçlik model ise giriş seviyesi olarak nitelendirilebilir. Snapdragon 200 yongaseti, 854×480 piksel çözünürlük, 512MB, 4GB artırılabilir hafıza, 5MP çözünürlükte arka kamera, 1.3MP ön kamera ve 1600mAh gücünde batarya özellikleri mevcut. Vestel seri için 7 bölgenin ezgilerini ünlü sanatçı Cenk Erdoğan tarafından bestelenmiş şekliyle zil sesi olarak hazırlamış.

Vestel yeni akıllı telefonunu yerli üretim olarak tanımlarken, benzer modellerden farklı olarak hangi bileşenlerin yerli üretime dahil olduğunu da belirtmeyi ihmal etmiyor. Cihazın bataryası, metal baskısı, plastik enjeksiyonu, son montajı ve paketlemesi ülkemizde yapılıyor. Ancak işlemci, RAM, ekran, kamera gibi bileşenler dışarıdan geliyor. Yine de yüzde 52 oranına ulaşılmış. Cihazlarla birlikte 10GB Vestel Cloud depolama alanı hediye edilecek.

Vestel 23 Eylül itibariyle 4.5 inçlik model 449TL’den, 5 inçlik modeli 649TL’den, 5.5 inçlik modeli de 899TL’den satışa sunacak. İsimlendirme ise HL şeklinde yapılacak. Ayrıca aynı serinin tasarımı biraz daha farklı olan bir versiyonu da olacak.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Vestel’den 3 yeni V TAB Android tablet

Vestel, teknoloji ve tasarımı bir araya getirdiği 7, 7.85 ve 10” ekran büyüklerine sahip 3 …

Bir Cevap Yazın