Anasayfa / Güncel / WhatsApp Sesli Arama Özelliği Ufukta Göründü
Whatsapp

WhatsApp Sesli Arama Özelliği Ufukta Göründü

WhatsApp’ın merakla beklenen sesli arama özelliği için büyük bir ipucu elde edildi. Hatırlanacağı üzere bir süre önce İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenen Mobile World Congress etkinliğinde WhatsApp geliştirici ekibi anlık mesajlaşma yazılımlarına sesli arama özelliğini ekleyeceklerini açıklamışlardı. Bu açıklama WhatsApp ile ilgili olarak servisin Facebook tarafından satın alınmasından sonra gelen en büyük haberdi. WhatsApp geliştirici ekibi halen bu özelliğin ne zaman servise ekleneceği konusunda kesin bir tarih vermiş değil.

Fakat WhatsApp ekibi bu konu hakkında herhangi bir tarig vermemiş olsa da sesli arama özelliğinin çok yakın zaman içerisinde bizlere sunulacağının ipuçları elde edilmiş durumda. Bu ipucu uygulamayı farklı dillere çeviren gönüllü katılımcılardan geliyor. Söylenenlere göre çevrilecek metinlerin arasında gelen çağrı, giden çağrı, çağrıyı sonlandırma gibi metinler yer alıyormuş. Bütün bunlar WhatsApp’ın çok kısa bir süre içerisinde, belki de bir sonraki güncelleme ile, bize sesli arama özelliğini sunacaına işaret ediyor olabilir.

Bu özelliğin ilk önce Android ve iOS işletim sistemini kullanana mobil cihazlar için kullanıma açılacağı, Windows Phone ve BlackBerry için ise daha sonra hizmete sunulacağı tahmin ediliyor.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Whatsapp çift mavi tık hilesi

Whatsapp’ın son güncellemesiyle birlikte gelen çift mavi tik özelliğinden kurtulmak istiyorsanız işte çözüm… Whatsapp’ın ‘yuva …

Bir Cevap Yazın