Anasayfa / Mobil / Xiaomi Mi Band resmen duyuruldu!

Xiaomi Mi Band resmen duyuruldu!

Gün geçtikçe giyilebilir teknoloji ürünleri artıyor. Bu gün yapılan lansmanda Xiomi, Mi4 akıllı telefonundan sonra Mi Band adı verilen fitness bilekliğini duyurdu.

Çin’li üretici Xiaomi oldukça agresif bir fiyatla piyasaya süreceği fitness bilekliği Mi Band, 13 dolar gibi uygun bir fiyatla müşterilerle buluşacak. Mi Band, koşu mesafesi ölçme ve titreşimle uykudan uyandırma gibi özelliklere sahip.

Mi_Band_Colors

Şarj edildiği andan itibaren 30 gün kullanılabilen Mi Band, bu noktada diğer rakiplerine fark atmayı amaçlıyor, su geçirmez olması ve IP 67 sertifikası sayesinde de kullanım alanını genişletiyor. Bununla birlikte telefon güvenliği konusunda da kullanıcılarına kolaylık vadeden Mi Band, kullanıcılarına telefonlarını uzaktan açıp, kapatma ve kontrol etme özelliklerini sunuyor. Tabi bu özellik şimdilik sadece Xiaomi telefonlar için geçerli.

İlk olarak sadece Çin piyasasında satışa sunulacak Mi Band’ın ilerleyen zamanlarda küresel pazara sunulması bekleniyor. Küresel pazara sunulmasıyla birlikte daha fazla cihazla uyumlu hale getirilmesi beklenen cihaz, düşük fiyat politikasıyla birlikte giyilebilir teknoloji pazarındaki dengeleri de değiştirebilir.

Mi Band’ın pazara sunulmasının ardından gelecekte birçok yeni özelliğe de kavuşması bekleniyor. Daha fazla kişiselleşecek cihaz, bu sayede kullanıcılarına evdeki diğer akıllı cihazları kontrol etme, kapı kilitleme ve ışık açıp-kapatma gibi özellikleri sunması bekleniyor.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Xiaomi Mi4 satışa çıktı!

Dünyanın en hızlı akıllı telefonu olarak lanse edilen Xiaomi Mi4, Çin’de satışa çıktı.

Bir Cevap Yazın