Anasayfa / İnternet / Zuckerberg: WhatsApp, 19 milyar dolardan daha değerli

Zuckerberg: WhatsApp, 19 milyar dolardan daha değerli

Facebook’un WhatsApp’i toplamda 19 milyar dolara satın almasından sonra yöneltilen eleştirilere Mark Zuckerberg’den cevap geldi: “Ne pahalısı, WhatsApp’i ucuza bile aldık.”

Mobil Dünya Kongresi’ne konuşmacı olarak katılan Facebook’un kurucusu ve şu anki icra kurulu başkanı Zuckerberg, WhatsApp’in satın alınmasıyla ilgili kendisine yöneltilen sorulara içtenlikle cevap verdi.

“Gerçek olan şu ki dünyada bir milyar insana ulaşan uygulamalar çok nadir. Hepsi çok değerliler.” diyen Zuckerberg, WhatsApp’in bir milyar kullanıcıya ulaşma potansiyeli bulunan ender platformlardan biri olduğunu söyleyerek, WhatsApp’in asıl değerinin 19 milyar dolardan çok daha yüksek olduğunu ifade etti. Zuckerberg, ayrıca, WhatsApp’in satışından sonra diğer mesajlaşma uygulamalarının kişi başında 2-3 dolar fiyat biçtiğine dikkat çekti.

Zuckerberg, son zamanların yükselen uygulamalarından olan SnapChat’i satın almayı düşünüp düşünmedikleriyle ilgili yöneltilen soruya ise “16 milyar doların üzerinde bir şirket satın aldığınız zaman bir süreliğine ara verirsiniz büyük ihtimalle” diyerek esprili bir cevap verdi.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

WhatsApp Ücretli Oluyor

En sık kullanılan mesajlaşma programı Whatsapp tekrardan ücretli olacak. İşin aslında Whatsapp ilk çıkış yaptığında …

Bir Cevap Yazın